Březen 2007

Nirvana jako taneční představení ?!?

29. března 2007 v 16:57 | D |  NIRVANA

Nirvano, tancuj, vykrúcaj!

Zvětšit obrázek Legenda Kurta Cobaina vynáší i po smrti
Klasické album Nirvany Nevermind má dostat podobu tanečního představení v seattleském divadle, uvedl server NME. Ortodoxní vyznavači grunge hledí na tanečníky s pochopitelnou nedůvěrou.
29.3. 2007 10:24
Spectrum Dance Theater v Seattlu uvede o víkendu první taneční představení založené na desce Nevermind. Choreografii má na starosti Donald Byrd, který pracoval na Broadwayi.
David Alewine a Allison Keppelová mají hrát ústřední role - Kurta Cobaina a jeho ženu Courtney Love. Podrobnosti o představení zatím nejsou k dispozici. "Je to jako, když se díváte na Romea a Julii a říkáte si, kdyby jen počkali... i když to vypadá nesnesitelně, změní se to," popsal své dojmy Byrd.
Některým kritikům ale tyto projekty připadají spíše jako snaha divadelníků vydělat na někom, kdo je mnohem slavnější a významnější než oni. Řada fanoušků bude určitě vnímat jako rouhání, že si Nirvanu přivlastňuje někdo mimo okruh dané subkultury.
Našel jsem to na Novinky.cz No nevím, asi zas někdo chce na kurtovi vydělat.Nechcu nikomu vnucovat nějakej názor, jenom abyste o tom věděli.Ale moc si neumím představit Nevermind jako balet.

fotky po x-té.

22. března 2007 v 10:44 | Dying |  Kurt Cobain

Výběrovka Grunge

19. března 2007 v 8:45 | D |  Grunge
Ne,není to oficiální výběrovka,já sem jenom nemocnej a nevím co dělat protože je mě zle a tak mě nezbývá nic jinýho,než poslouchat z hi-fi věže a tak sem si vypálil hrozně moc svých výběrovek a různých songů.
Nejsou tady všechny hity ode všech těch kapel.Snažil sem se to udělat co nejvyváženější.Taky sem ale musel vycházet z toho,že spoustu songů nemám.
1.Smells like teen spirit-Nirvana
2.Alive-Pearl Jam
3.We die young-Alice in Chains
4.Soundgarden-Spoonman
5.If I Think-Mudhoney
6.Lithium-Nirvana
7.Even Flow-Pearl Jam
8.Man In Box-Alice In Chains
9.Animal-Pearl Jam
10.Come as you are-Nirvana
11.Blackhole Sun-Soundgarden
12.Brain of JFK-Pearl Jam
13.Soundgarden-Rusty Cage
14.Them Bones-Alice In Chains
15.Rape me-Nirvana

Cobain in Brazil

11. března 2007 v 8:09 | Dying |  Kurt Cobain


Soundgarden historie

10. března 2007 v 12:08 | D |  Soundgarden
SOUNDGARDEN HISTORIE
Prapočátky Soundgarden, jedné z velkých kapel seattleské scény, spadají do roku 1981. Tehdy se do Olympie ve státě Washington přistěhovali Kim Thayil, Hiro Yamamoto a Bruce Pavitt, aby po dokončení střední školy v Illinois studovali na místní Evergreen State College. Větší úspěchy než na akademickém poli ale slavili na poli hudebním; všichni se stali významnými postavami washingtonského undergroundu.

Kostra Soundgarden se dala dohromady ve skupině Shemps, kterou založil Thayilův spolubydlící Matt Dentino. Na Dentinův inzerát, ve kterém skupina hledala zpěváka, se přihlásil majitel velkého hlasu ve stylu Roberta Planta, tehdy devatenáctiletý bubeník Chris Cornell. Kim Thayil o něm později řekl: "Když jsem ho viděl poprvý, vypadal jako někdo, kdo právě vystoupil z námořnictva. Měl děsně krátký vlasy a těsný hadry. Měl skvělej hlas, i když tehdy jsme hráli samý sračky." Kapela hrála vlastně jen coververze zesnulých legend - Doors, Hendrixe, Buddyho Holyho. Shemps se rozpadli v roce 1984. Cornell se tehdy přistěhoval k Yamamotovi a společně založili kapelu. Chvíli jammovali s různými kytaristy, aby nakonec vzali do party Thayila. Dali si jméno Soundgarden podle jedné seattleské sochy z píšťal, která ve větru vydávala kvílivé zvuky. Ke skupině se záhy přidal bubeník Scott Sundquist a Cornell se tak mohl soustředit jen na zpěv. V roce 1986 vyšly kapele dvě skladby na kompilaci labelu CZ Records "Deep Six"; ta způsobila první významnější zájem velkých vydavatelství o seattleskou scénu (Melvins, Skin Yard, Malfunkshun, Green River a další).

Ještě v témže roce odešel Sundquist, který už měl rodinu a kapela proto 'přebrala' Skin Yard Matta Camerona. V roce 1987 Soundgarden podepsali smlouvu s malým, ale pro místní scénu nesmírně významným vydavatelstvím Sub Pop, které založil jejich starý známý - Bruce Pavitt. Sub Pop vydal nejprve singl "Hunted Down" / "Nothing to Say" a později dvě EP, "Screaming Life" a "Fopp" (1988). Obě EP se stala undergroundovými hity (v roce 1990 vyšla na jednom CD) a skupina získala pozornost několika velkých vydavatelství. Smlouvu ale podepsali s menším labelem SST, pod kterým působily jejich oblíbené kapely. Tady jim vyšla první deska - "Ultramega OK", která kromě pozitivních recenzí získala i nominaci na Grammy. Další desku, "Louder Than Love", už ale na sklonku roku 1988 nahráli pro velkou společnost - kývli na opakovanou nabídku A&M. Deska vyšla ke konci roku 1989 a Soundgarden mají nasmlouvané turné; těsně před ním ale odchází Hiro Yamamoto, aby se mohl vrátit ke studiím. Post basáka bylo třeba co nejrychleji obsadit a Cornell proto zavolal ex-nirvanovskému Jasonu Evermanovi. Ten se ale příliš neosvědčil a hned po šňůře v kapele skončil.

Následně členy kapely zasáhla tragická zpráva - Andy Wood, zpěvák Mother Love Bone a bývalý spolubydlící Chrise, zemřel na předávkování heroinem. Tehdy si vzpomněli na starého přítele Bena Shepherda, který "...se Andymu v něčem podobal..." a nabídli mu uvolněné místo basáka. Shepherd přijal a vznikla tak nejslavnější sestava Soundgarden: Cornell, Cameron, Thayil, Shepherd. Jejich prvním společným počinem byl singl "Room a Thousand Years Wide" / "HIV Baby."

V roce 1991 vychází pod A&M "Badmotorfinger" a kapela zaznamenává první platinový úspěch - přes milion prodaných kopií a účast v Top 40 (39. místo). "Badmotorfinger" v sobě spojoval všechny atributy, kterými se Soundgarden proslavili - úžasný zpěv Cornella, který stoupá do neskutečných výšek, hutné kytarové riffy a na žánr nebývale vysokou hitovost skladeb. Deska obsahuje mimo jiné další verzi "Room a Thousand Years Wide" a jeden z nejlepších Cornellových zoufaleckých songů "Outshined" o dni, ve kterém je od začátku všechno špatně: "I got up feeling so down / I got up being sold out / I've kept the movie rolling / But the story's getting old now". Texty jsou mnohdy až bluesově jednoduché, ale Cornell svým projevem vše pozvedá o několik úrovní výše. Oproti ostatním slavným kapelám ze Seattlu taky v lecčems zastávají poněkud jiný 'světonázor'; Cornell: "Vlastně jsme rádi, že se na nás lidi dívají jako na machry. To totiž myslím jsme. Máme se snad stydět za to, že máme penisy? Máme být schválně zženštilí?"

Přes všechny úspěchy byl "Badmotorfinger" překvapivě zastíněn jiným počinem ze Seattlu, který vyšel ve stejném měsíci - kultovním albem "Nevermind" skupiny Nirvana. Právě tehdy se ale Soundgarden dostává do povědomí mas: částečně díky expanzi grungeové hudby, částečně díky společnému turné s Guns N' Roses (...což zahrnovalo i vystoupení v Praze na Strahově 20. května 1992.), částečně díky úspěchu "Badmotorfinger" a projektu "Temple of the Dog" (Top10!!), který realizovali Cornell a Cameron spolu se členy skupiny Pearl Jam jako poctu zesnulému Andymu Woodovi. V srpnu 1992 se kapela vrátila ze šňůry během roku se její členové věnovali různým bočním projektům: Shepherd a Cameron si zahráli v "Hater", Thayil v "Dark Load", Cornell skládal pro Alice Coopera. V roce 1993 se Soundgarden vracejí do studia, aby nahráli nové album; to vychází 8.března 1994, jmenuje se "Superunknown" a zajistilo kapele rockovou nesmrtelnost. Jestliže má "Badmotorfinger" blízko k metalu a daří se mu naplňovat hitové ambice, druhá fošna je do žuly vytesaným pomníkem 'Velkého rocku', ve kterém jsou vlivy Led Zeppelin, Black Sabbath nebo Doors smíchány v pozoruhodně harmonický celek. Spoluhráči vydatně podporují Cornella v jeho výpovědi, která se táhne napříč celým albem v písních "Fell on Black Days", "The Day I Tried to Live", "Like Suicide" a dalších. "Superunknown" zdaleka není jen slavná skladba "Black Hole Sun"! Album získalo dvě Grammy i první místo na žebříčku - prodaly se tři miliony nosičů. Klip k "Black Hole Sun" byl oceněn cenou MTV v kategorii "Best Heavy Metal / Hard Rock Video". Následuje další turné, které začalo už v lednu, před vlastním vydáním desky, v Austrálii a Japonsku. V dubnu kapela koncertuje v Evropě; několik vystoupení je ovšem zrušeno kvůli Cornellovým vážným problémům s hlasivkami. Po krátké pauze šňůra pokračuje v Severní Americe. Do Evropy se ale vracejí ve druhé polovině roku 1995.

Začátek roku 1996 s sebou přináší nahrávání nových písní, údajně komplikované dalšími Cornellovými problémy, tentokrát s drogami. 14. května 1996 vydávají Soundgarden poslední CD "Down on the Upside", které debutuje na žebříčku jako číslo dvě, následuje však už jen sestup; úspěch "Superunknown" se neopakoval (Tedy... jak se to vezme, nosičů se prodalo více.) Nové písně sice stále dost stavějí na riffech a silných momentů není zrovna málo, ale na rozdíl od "Superunknown" deska místy působí rozbitým dojmem.

A znovu na turné. Během evropské části Soundgarden podruhé navštívili Prahu: 30.září 1996 se koná koncert ve Sportovní hale. Po návratu do USA Cornell opět doplácí na svůj vypjatý projev - odchází mu hlas a dva koncerty jsou zrušeny. Jak symbolické, chce se říct. Další události totiž mají až příliš rychlý spád: 9. dubna 1997 kapela oznámila rozpad. V prohlášení pro tisk se uvádí, že "členové Soundgarden se po vzájemné dohodě rozhodli skupinu rozpustit, aby se mohli věnovat jiným zájmům." V témže roce, jaksi "na rozloučenou", vychází výběr "A-Sides".

V současné době jsou vidět hlavně Cornell a Cameron; Chris vydal solidní sólovou desku "Euphoria Morning" a dnes stojí v čele formace Audioslave, kterou založil spolu se členy Rage Against the Machine po odchodu jejich zpěváka Zacka de la Rochy. Audioslave debutovali stejnojmenným albem v roce 2002.

Matt Cameron se zpočátku naplno angažoval v projektu Wellwater Conspiracy (spolu s Benem Shepherdem). V roce 2000 nahrál se skupinou Pearl Jam album "Binaural" (a absolvoval i následné turné, ze kterého je DVD "Touring Band"), tehdy ještě jako zástup za zdravotně indisponovaného Jacka Ironse. Zanedlouho se ale stal bubeníkem Pearl Jam 'na plný úvazek'. Mezitím si stihl zahrát na sólovce sabaťáckého kytaristy Tommyho Iommiho; opět spolu s Benem Shepherdem

Další pisatel tohohle blogu

8. března 2007 v 17:08 | D
Jméno:-
Nick:D
Co poslouchám:System of a down,Nirvana,Offspring,Coldplay,Queen,Led zeppelin,Foo Fighters,the Who,Rolling Stones,Pearl Jam,Deep Purple,Visací zámek,Znouzecnost,Alice in chains,AC/DC,PVA,Sex pistols,Exploited,Mudhoney,Black sabbath,KoRn,Rage against the machine,Soundgarden
Na pořadí moc nezáleží,většinou jedu podle nálady.
A to je všecko,podrobnější informace na dawa.blog.cz